Büyük Avrupa Turu İrem Karaduman

Şubat 17, 2019by avruparail0
irem karaduman

işte o zaman karar verdim “gitmeliyim” dedim kendime...!

İçimde hep bi merağın ve yeni şeyler öğrenecek,görecek olmanın heyecanını beslemişimdir.. küçüklüğümden beri kendi yaşadığım yer dışında başka dilleri konuşan, farklı renklerdeki insanların, yaşam biçimlerinin farklı geldiği ülkeleri görmeyi, farklı kültürleri öğrenmeyi hep arzulamışımdır.. artık ne zamanki içimden taşacakmış gibi olduğunu hissettim işte o zaman karar verdim “gitmeliyim” dedim kendime.. pasaport almakla ilk adımımı atmış oldum.. sıra nereleri en çok görmek istediğimdi.. Fransa, İtalya, Hollanda derken Avrupaya gitmeye karar verdim ve başladım turları araştırmaya..

bu ilk deneyimimi yalnız yaşamak istedim.. biraz tereddüt etsemde otobüsle gitmeyi kafama koydum.. nasılsa işinin ehli insanlar diyip deneyimli koordinatörler sayesinde hiçte zorlanmayacağımı düşünerek başvurumu yaptım ve kabul edildim.. meğersem otobüsteki çoğu kişi tek başlarına çıkmak istemişler bu yolculuğa.. yani “yalnız” da değilmişim😊.. her sabah farklı bi havaya uyanıyorsunuz ve günler ilerledikçe daha çok merak ve heyecan basıyor.. adımınızı attığınız her yere, baktığınız, dokunduğunuz her şeye iz bırakıyorsunuz.. hiç korkmuyorsunuz kaybolmaktan.. hatta “görmediğimiz bi yer kalmasın,aklımızda kalacağına biraz daha yürürüz olsun..” gibi şeyler deyip yolunuzu bile değiştirebiliyorsunuz bazen.. yeterki insanın içindeki merak, heyecan ve öğrenme aşkı hiç bir zaman kaybolmasın.. bazen kendime diyorumki “iyikide içimdeki o taşacakmış gibi olan hislerimi dinleyip harekete geçmişim..”

İrem Karaduman

Ne Dediler

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bültenimiz

Avruparail’in en güncel turları hakkında ilk haberler sana gelsin.

Bültenimiz

Avruparail’in en güncel turları hakkında ilk haberler sana gelsin.

Bizi Sosyal Ağlarda Ziyaret Edin

Bizi Sosyal Ağlarda Ziyaret Edin

© 2013 Avruparail Bütün Hakları Saklıdır. - Seyahatimiz TÜRSAB Üyesi Alarga Turizm Seyahat Acentası (A-10377) aracılığı ile gerçekleşmektedir